.:: grawerowanie laserowe - co to jest? ::.

Termin "LASER" jest skrótem (z ang.) Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation - w dosłownym tłumaczeniu jest to Wzmocnienie Światła przez Stymulowanie Emisją Promieniowania. Lasery wzmacniają światło poprzez pochłanianie i wypromieniowanie energii. Promieniowanie laserowe jest wytwarzane w źródle poprzez dostarczenie skoncentrowanej energii do medium laserowego, jak np. stałe kryształy (Nd:YAG, Nd:YLF, itd.) lub związku gazu (CO2, hel-neon, itd.), w celu stymulowania lub pompowania atomów do uzyskania spontanicznej emisji światła. Źródło energii jest używane do wygenerowania tej skoncentrowanej energii; może to być lampa o wysokim natężeniu, wyładowanie elektryczne lub laser diodowy. Medium laserowe znajduje się pomiędzy dwoma zwierciadłami, tworzącymi rezonator wzmacniający ciągle światło i wytwarzający światło laserowe o określonej długości fali. Jedno ze zwierciadeł - zwierciadło sprzęgające - jest częściowo przepuszczalne dla fali o tej długości i umożliwia wydostanie się jej z rezonatora. Światło laserowe przechodzi następnie przez soczewkę i jest skupiane w wiązkę o bardzo wysokiej gęstości energii.

Niezrozumiałe? Po prostu grawerowanie laserowe jest obróbką materiału poprzez silnie skupioną wiązkę światła. Działa podobnie jak lupa wystawiona na promienie słoneczne. Obróbka materiału jest bezstykowa, niewymagająca użycia żadnych innych narzędzi jak frezy, wiertła, noże.

LASER jest nowoczesą technologią pozwalającą na grawerowanie, znakowanie, wytrawianie i cięcie różnych materiałów. Jego szerokie zastosowania oraz możliwości pozwalają na wykononywanie od prostych aplikacji, zdobień, produkcję trofeów, uszczelek, układanek, aż do wycinania skomplikowanych części modelarskich lub modeli architektonicznych.

zdobieniemodelaplikacje na obuwiuuszczelki, pianki

Irytuje Cię szarość dnia codziennego? Twoja fantazja jest ograniczona? Możemy Ci pomóc!
Z nami możesz zrealizować swoje pomysły, obdarować biliskie Ci osoby niepowtarzalnym upominkiem oraz kreować nowy wizerunek własnej firmy. Oznakowane upominki reklamowe, prestiżowe i eleganckie przedmioty grawerowane wywołują zachwyt i dumę obdarowanych nimi osób.
Wyrwij się z szarości i monotonii, bądź nowoczesny i oryginalny.

Naszą ofertę usługową kierujemy do wszystkich przedsiębiorstw i firm, tych wielkich oraz najmniejszych podmiotów, do ludzi biznesu, którzy wiedzą, że identyfikacja reklamowa własnej firmy i marki jest dziś celem nadrzędnym, gwarantującym sukces.

Wszystko to możesz osiągnąć dzięki nowoczesnej technologii GRAWEROWANIA LASEROWEGO.

Nie ograniczaj swojej fantazji! Z nami naprawdę możesz więcej ...